Naši průvodci

Hanka Matalová - hlavní průvodkyně

Jsem mámou 2 klukům, z toho jednomu pěstounkou. Vystudovala jsem radiologického asistenta na Masarykově univerzitě, ale jak jsem poznala Výhonek, už nechci jinak! Zamilovala jsem se do nošení batohu, chození v pláštěnce v dešti, do bláta, do rozdělávání ohně a vaření na kotlíku...ale hlavně do malých Výhonků, kteří nikdy nepokazí žádné dobrodružství.
Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován, Zdrsem, semináře o svátcích a tradicích, o volné hře, spánku dětí a důležitosti rytmu dne a dalši. V letošním roce jsem začala studovat obor Učitelství pro MŠ na Masarykově univerzitě.

Kristýna Bielčíková

Jsem maminkou malého Gabrielka, bývalá skautská vůdkyně, působila jsem deset let jako vedoucí v dívčím oddíle. Fascinuje mě kolik děti zvládnou vstřebat vědomostí a jak je obohacuje a rozvíjí pobyt v přírodě. Příroda je mi také obrovskou inspirací, ze které čerpám ve tvorbě programu pro své svěřence. Věřím, že citlivým provázením, dialogem a nasloucháním se dá dětem předat mnoho znalostí a dovedností. Tento přístup se snažím sdílet i se svým synem.
Kurzy: Vlčinec – vzdělávací kurz pro vlčata a světlušky, Gong, Vůdcovský kurz, Zdravotní kurz, dívčí Lesní škola Lyra

Sára Marie Žáčková

Zatím vlastní děti nemám, ale práci s dětmi jsem si velice oblíbila, když jsem začala jezdit jako vedoucí na Orelský tábor. Vidět radost v dětských očích a ten zápal při různých hrách bylo skvělé. Chvilku jsem pracovala jako provozní ve státní školce. Tam jsem sice úplně přímý kontakt s dětmi neměla, ale děti se nebály za mnou chodit a povídat si se mnou. Takže vždy, když jsem mohla, tak jsem jim věnovala svůj čas. Velmi se také zajímám o umění, mám absolventský list z umělecké školy, kterou jsem navštěvovala 7 let. Tehdy mě to moc nebavilo, ale postupem času jsem se znovu k malování a kreslení vrátila a začala se zajímat i o grafiku. Kreslení je moje vášeň, těší mě můj progres, který je každým novým obrázkem snad vidět. Stále se učím, stejně jako ty děti.

Vendula Švábová

Motto: "Zpívám, života užívám. Důležité jsou prožitky, zážitky a vzpomínky."
K práci s dětmi mě přivedly ty moje tři a jsem jim za to vděčná. Baví mě upřímnost, hravost a možnost být součástí jejich světa, byť jen jeho pozorováním. Je pro mě důležité jít příkladem a společně poznávat, učit se a objevovat svět kolem nás. Již několik let pomáhám s vedením táborů, cvičím děti v Sokole. Mám ráda nové výzvy, procházky lesem, knížky, pohodu, jídlo a ještě spoustu věcí...
Kurzy a semináře: asistent pedagoga, zdravotní kurz první pomoci ZDrSEM, Respektovat a být respektován.

Kateřina Petríková

Jsem maminkou dvou dětí, jedno už rok s nadšením navštěvuje Výhonek, druhé to chodí k jurtě zatím jenom okukovat. Profesně se věnuji psaní a marketingu, ale mateřství mi do života přineslo potřebu více utéct od počítače, stala jsem se proto lektorkou jógy (a to i pro ty nejmenší) a rozhodla se občas trávit čas s šestnácti malými učiteli na kopci. Jelikož mi samotné v životě vždy bylo nejlépe venku pod širým nebem, hluboce souzním s filozofií školek v přírodě. Krom jiného jsem studovala také enviromentální vědy a mám tendence propadat enviromentálnímu žalu. Věřím, že cesta ke změně vede přes naše děti, které naučíme nejen respektu k sobě navzájem, ale i k přírodě.

Lucie Bulová

Celé dospívání jsem trávila s mámou - učitelkou ve školce. Bavilo mě s dětmi tvořit, vyrábět, ale i hrou propojovat učení. Za největší školení života považuji svoje tři děti, které ač jsou z jednoho hnízda, tak jsou každé úplně jiné. Již téměř 10 let si díky nim uvědomuji, jak moc se toho mohou děti naučit hrou venku a co vše nám příroda nabízí.  Díky nejstaršímu synovi jsem objevila Montessori, respektující výchovu a výchovu k samostatnosti.
Nejraději trávím čas v lese, vymýšlím aktivity a stezky pro děti, maluji na různé materiály a nejšťastnější jsem, když se ke mně přidají i děti...a nejen ty mé.